Džuki
Gig Seeker Pro

Džuki

Ruzomberok, Žilinský, Slovakia | Established. Jan 01, 2015 | AFM

Ruzomberok, Žilinský, Slovakia | AFM
Established on Jan, 2015
Solo Folk Singer/Songwriter

Calendar

Music

The best kept secret in music

Press


"#58 OpenMic október 2016 – Števo Gajdoš – Mišo Džuka –"

Mišo je mladý muž, ktorému vždy rád vytvorím priestor, pretože keď hrá, má iskru v očiach. S touto iskrou Mišo spieva veselé aj smutné, svoje aj prevzaté, slovenské aj poľské. Večer otvoril preloženým textom slovinského pesničkára s názvom Cesta, ako sám uviedol, je to pieseň o ňom. Zaznela premiérová „bez mena“, balada Na javore, Drahá milá a iné z ktorých mi nedá nespomenúť môjho favorita – Hmyziu farmu. Michal sa rozlúčil Baladou o vernom fanúšikovi, kde sa naša malá komunita skalného publika pridala. - S. Šomšák


"#54 OpenMic apríl – Michal Džuka – Števo Šanta"

Michal Džuka alias Džukino zabodoval svojou pesničkárskou bezprostrednosťou. Pred publikom hráva ešte len rok, ale aj pre mňa to bola škola, keď som sledoval jeho komunikáciu s divákmi. Z Džukina srší optimizmus aj keď spieva baladu. V duchu si vravím, tento mladý muž to vie. Vie ponúknuť smútok, ktorý neberie nádej, smútok, ktorý zbavuje sentimentu a oslobodzuje. - S. Šomšák


"Ružomberský pesničkár Džuki vlastný album zatiaľ neplánuje"

V piatok sa v Panoptiku predstavil s vlastným koncertom mladý pesničkár, ktorý si hovorí Džuki. Aj napriek tomu, že v rodnom meste často nekoncertuje, vystúpenie si užil.

Koncertuje približne tri roky, ale piesne začal skladať už na základnej škole. Dvadsaťšesť ročný Michal Džuka sa hudbe venuje už odmalička. Najskôr to boli len krátke básne a piesne. Neskôr, keď študoval na strednej, rozvinul svoj talent aj hrou na gitare. „U nás v rodine nikto nespieva ani nehrá na hudobný nástroj. Začal som sa venovať hudbe sám od seba,“ prezradil Džuki.

Texty často spája s humorom

Väčšinou spieva sám, ale raz za čas sa k nemu niekto pridruží. „Neberiem to ako obrovský hudobný úspech, ale koncertoval som v Bojniciach s mladým bubeníkom Timotejom Rajnohom. Bola to pre mňa veľká skúsenosť,“ povedal Džuki.

Pri svojej tvorbe čerpá inšpiráciu zo všetkého, čo je okolo nás. Na koncerte odzneli piesne, ktoré boli vtipné, smutné, ale aj romantické. Do svojho vystúpenia zapojil aj publikum. Najskôr niekoľkokrát zopakoval refrén a potom sa mohli pridať aj ostatní. Boli to piesne Drahá, milá a Balada o vernom fanúšikovi. Počas vystúpenia hral na gitare a spieval. Všetko vlastné piesne. Pred každou však prezradil, s čím sa mu spája, ako vznikla alebo o čom je. Jeho texty sú zrkadlom talentu spájať rôzne myšlienky s humorom. To sa páči aj tým, ktorí ho radi počúvajú. „Koncert bol skvelý. Bolo to milé a veselé. Najviac sa mi však páčil jeho hlas,“ prezradila Alexandra.

Po dlhšom čase spieval aj v Ružomberku

Hoci napísal už mnoho piesní, vydať vlastný album je pre neho hudba budúcnosti. Talentovaný pesničkár sa zameriava predovšetkým na koncerty. Hral už aj v Krakove či v Prahe. Niekedy spieva a hrá pred väčším publikom, ale bývajú aj koncerty, ktoré sú omnoho komornejšie. „V Ružomberku nekoncertujem až tak často. Dnes sa mi však páčilo. Začalo to veľmi poskromne, mal som aj obavy, ale nakoniec ľudia prišli. Nebolo ich veľa, no potešilo to,“ dodal Džuki. Pozitívna odozva bola aj zo strany publika. „O koncerte sme nevedeli, vybrali sme sa len tak do mesta, pretože Panoptikum mám rád. Pesničkára sme vôbec nepoznali. Keď sme sa však započúvali, jeho texty boli zaujímavé aj vtipné, má to niečo do seba,“ prezradil Roman.

Ružomberkom jeho koncerty pre tento rok nekončia. Najbližšie si môžete mladého pesničkára vypočuť v Košiciach, Michalovciach, Piešťanoch, ale aj v Trenčíne.

Anna Zábojníková - Ružomberský magazín


Discography

Still working on that hot first release.

Photos

Bio

Ružomberský pesničkár, ktorého ovplyvnili najmä autori slovanského pôvodu, a sčasti írska a anglická folková scéna. Je možné ho zaradiť najmä do folkového žánru piesňami, majúce prímes poézie, ľudovej hudby, bluesu a jazzu. Tvorba je rôznorodá, nájdeme v nej prírodné i mestské motívy, milostné, romantické, ale i baladické a sociálne prvky. Väčšinou tvorí v slovenčine, sprievodkyňa piesní je dôverná spoločníčka - gitara.

Band Members