FORMA

FORMA

BandEDMAlternative

Forma nominována na žánrové ceny Andel v kategorii elektronická hudba!
Nemý, cernobílý, ve své dobe kontroverzní a dodnes uznávaný. To je Erotikon. Jemnodrsná, ušima prostupující, tajemná. To je FORMA.
FORMA vystupuje jak s filmem, tak jako kapela !

Biography

Forma je puvodne duo elektronických producentu a Dju (Ostrava, Praha), které se pro další prezentování své hudby k filmu Erotikon rozhodlo oslovit kolegy ze skupiny Cafe Industrial a violoncellistku Terezii Kovalovou pro doprovody živých nástroju. Hudebníci se profilují predevším v žánru experimental / alternative / down-tempo / elektro. S živým doprovodem vytvárejí sugestivní nástrojové plochy, melodie a rytmy, spolecne s modernistickými ruchy a samply, které doplnují stylisticky vytríbenou strihovou skladbu a kompozici filmu.

,,Pristupovali jsme k filmu Erotikon jako k velice uznávanému titulu ceské nemé kinematografie, a snažili se proto o co nejsepjatejší propojení obrazu a zvuku. Obdobne jako Jan Klusák, autor predchozí hudební verze, jsme film nejprve nekolikrát vizuálne „zhltli“ a následne rozdelili podle dejových, resp. obrazových cástí. Film je díky Machatého rukopisu protknut nekolika strihovými zvraty, bylo proto velmi duležité se s temito nenadálými zmenami nálad patricne vyporádat. Výsledkem našeho propojení s živými muzikanty je experimentální smesice akustiky, elektroniky, obohacená o ruchy a jemné ambientní plochy. Díky rozmanitosti našeho vybavení jsme mohli nechat film prostoupit velice ruznorodou paletou melodií a zvuku. Tak se divák muže tešit na záchvevy jazzu rozpouštejícího se v chomáci repetivních elektro smycek, doplnených pípáním, vrzáním, bubláním ci svištením. Naším cílem bylo film Erotikon oživit resp. obarvit naší hudbou tak, aby divák vplul do deje a nechal se, fasinován hudbou, unášet napríc scénami filmu."

Discography

EP Earotikon 2011