Glenda
Gig Seeker Pro

Glenda

Diez de Octubre, Ciudad de La Habana, Cuba | Established. Jan 01, 2014

Diez de Octubre, Ciudad de La Habana, Cuba
Established on Jan, 2014
Band Pop Jazz

Calendar

This band hasn't logged any future gigs

This band hasn't logged any past gigs

This band has not uploaded any videos
This band has not uploaded any videos

Music

The best kept secret in music

Press


"Glenda Lopez nahráva nový album. Spolupracuje na ňom aj producent Coldplay"

Kubánska speváčka a flautistka Glenda Lopez, ktorá dlhodobo žije a pôsobí aj na Slovensku, sa v utorok 21. januára naživo predviedla v luxusnom hoteli na brehu Dunaja, kde privítala dvoch špeciálnych hostí. Jedným z nich bol aj producent Coldplay - Danton Supple, s ktorým bude spolupracovať na svojom novom albume.

Na koncerte s talentovanou hudobníčkou z Havany vystúpil jazzový spevák Peter Lipa, s ktorým si Glenda zaspievala dueto Quando Quando Quando. Na vystúpenie 25-ročnej muzikantky sa však prišiel pozrieť aj britský producent Danton Supple, ktorý sa v hudobnom priemysle pohybuje už od 80. rokov minulého storočia.

Za ten čas stihol ako zvukový inžinier pracovať pre Pet Shop Boys, Seala, Morrisseyho, Suede, Elbow alebo U2. Ako producent je podpísaný pod oceňovaným albumom X&Y (2005) svetoznámej skupiny Coldplay, ktorej pomohol sfinalizovať také hity ako Speed of Sound, Talk či Fix You. Glenda Lopez ho zaujala už vlani a aj z tohto dôvodu chce speváčke pomáhať s jej debutovým albumom, ktorý začne nahrávať už o pár týždňov v rodnej krajine.

Pod prvou štúdiovou nahrávkou Glendy Lopez bude podpísaný aj všestranný skladateľ, klavirista a spevák Marián Čekovský. Ten začal s kubánskou hudobníčkou pripravovať nové piesne už vlani a prvé výsledky ich spolupráce by mali byť známe na jar. Naživo ich Glenda predstaví aj na Slovensku, kde bude chcieť nadviazať na vlaňajšie vydarené vystúpenia na podujatiach ako Cherchez La Femme, BA City Beats alebo Uprising reggae festival. - Hudba.sk


Discography

Still working on that hot first release.

Photos

Bio

Glenda, as she is affectionately known by fans in her native Cuba; is an award winning fourth generation jazz musician (flute)/singer widely respected by critics as the 'new sound of Cuban jazz'. Only 25 years old, still her legacy and circle of players includes some of the most respected names in Cuban music for the past 50 years, including: Habana de Primera, Jesus 'Aguaje' Ramos (Band leader of Buena Vista Social Club), and Bellita (Cuba's foremost Jazz Pianist) 

Discovered internationally only recently in early 2014; Glenda is now being being produced by Danton Supple (Coldplay, Morrissey, Patti Smith & Ian Brown etc.) and co-writing/collaborating with former Motown Music veteran Alan Roy Scott who has also written with international talents including: Celine Dion, Cher, Allman Brothers & Jonny Mathis etc. on her debut LP, in Havana, Cuba at Abdala Studio's (the studio where Buena Vista Social Club recorded their epic albums).