Harem Heroes
Gig Seeker Pro

Harem Heroes

| SELF

| SELF
Band Rock Metal

Calendar

This band has not uploaded any videos
This band has not uploaded any videos

Music

Press


"Máme svoje Háremy"

Skupina Harem Heroes je na scéne vyše dvoch rokov a vydali už aj svoj prvý album. Obsahuje 12 stránkový booklet s textami jedenástich, slovensky aj anglicky spievaných skladieb. Tomáš, Milan, Rudolf a Ján boli túto stredu aj v našej Garáži a porozprávali nielen o novom albume…

Štyria chalani sa žánrovo venujú rock/metalu. Vedia co chcú a v novom roku sa po vydaní svojho CD chystajú vela koncertovat. Chcú totiž svoju hudbu predstavit širokému publiku. Držíme im place :) - Kiss Radio


"Harem Heroes krstili album"

Trebišovsko – košická rockovo – metalová hudobná formácia Harem Heroes pokrstila svoj debutový album koncertom v trebišovskom Sportclube. Pred zrakmi stovky nadšencov zazneli známe melódie v podaní štvorice chalanov, ktorí sú spolu už tri roky a aktívne koncertujú, najmä na východnom Slovensku. Krstným otcom rovnomenného albumu bol superstárista Marek Lacko. My veríme, že tento album bude mat aj svoje úspešné pokracovanie. - Internet TV Trebišov


"Harem Heroes pokrstia debutový album Košiciach a Trebišove"

Trebišovsko-košická progresívna rocková formácia Harem Heroes sa v týchto dnoch chystá pokrstit svoju prvotinu. Chlapci to zobrali s velkou vervou, nakolko krsty chystajú hned dva. Prvý sa uskutocní v košickom klube Zebra Music pub už tento piatok 10. decembra, kapelu koncertne podporia aj košickí The Parentals a prešovskí Temple. Druhý krst je naplánovaný na 29. decembra v trebišovskom Športklube, kde opät vystúpia The Parentals a domáca kapela Fictive Marry.

Na CD sa nachádza jedenást skladieb so slovenskými a anglickými textami. Autorsky sa na nich podielali všetci clenovia, texty napísal spevá Ján Spišák. "Texty poukazujú na to, co sa okolo nás reálne deje. Apelujú na súcasnú generáciu, aby sa prebudila a verila len vlastnému úsudku, bez vplyvu náboženského dogmatizmu ci mocenských zámerov politikov," vysvetluje hudobník známy aj ako líder košickej kapely Dilemma.

Hudobná stránka albumu odzrkadluje obdobie predchádzajúcich dvoch rokov od vzniku kapely Harem Heroes až po súcasnost. V jednotlivých skladbách je pocut, že muzikanti sa nechali inšpirovat viacerými hudobnými vplyvmi. Spolocným menovatelom je však mainstreamovými rádiami nepokazená, rockovo-metalová dravost nesúca sa celým albumom. Najväcšími tahákmi albumu sú anglicky spievaná a nekompromisná skladba Rust to Dust a slovenská, melodicky nápaditá piesen V ríši skla je tma. Obe si môžete vypocut na webstránke Haremheroes.sk. Dalšie skladby (Naivný sen, Lost in Zion, Tvoje nové lži, Stratená modlitba) nájdete v profile kapely na www.hudba.sk/harem-heroes.

Kapela Harem Heroes vznikla v druhej polovici roka 2008, ked sa k trebišovskému inštrumentálnemu triu Milan Porhincák (gitara), Tomáš Benetín (basa) a Rudolf Süc (bicie) - pridal Košican Ján Spišák, ktorý dodal chýbajúcu vokálnu zložku. Hned od prvých momentov bolo jasné, že toto spojenie jednoducho funguje. Kapela krátko po sformovaní nahrala svoje prvé demo a zacala pravidelne koncertovat.

Zaciatkom roka 2010 Harem Heroes utlmili svoje koncertné aktivity a zavreli sa do nahrávacieho štúdia. Výsledkom snahy je debutový eponymný album, ktorý vyšiel v belgickom vydavatelstve Tibidabo Records v októbri 2010. CD obsahuje 12-stránkový booklet s textami skladieb. - Hudba.sk


"Kapela Harem Heroes finišuje na debutovom albume"

Trebišovsko-košická formácia Harem Heroes odpálila letnú festivalovú sezónu na Fajnom Feste v Kolonici. Štvorica Tomáš Benetín (basgitara), Milan Porhincák (gitara), Ján Spišák (spev, gitara) a Rudolf Suc (bicie) si neužila iba adrenalínový koncert, ale "zábava" pokracovala aj po jeho skoncení.

KOLONICA. Kuriózna situácia po vystúpení nemala nic spolocné s hudbou Harem Heroes ani festivalovou atmosférou, pretože za všetkým boli klúce, zabuchnuté v aute. Príhodu opísal s úsmevom spevák J. Spišák. "Vypadli mi v aute z vrecka, a kým som ho obišiel, niekto pribuchol dvere. Riešit sme to zacali už pocas vystúpenia, ale žiadny profesionál sa nenašiel. Nakoniec sme celú operáciu vzali do vlastných rúk a auto sa nám podarilo otvorit aj s pomocou organizátorov."

Prioritou je debutový album

Harem Heroes sú na scéne od roku 2008 a ich momentálnou prioritou je dokoncit debutový album. Kapela už stihla nahrat štyri skladby na EP s tým, že CD by malo obsahovat 10 - 11 songov. Stratená modlitba, Naivný sen, Tvoje nové lži a Lost in Zion si na internete získali taký pocet posluchácov, ktorý J. Spišáka a spol. príjemne prekvapil. A to sa odráža aj na atmosfére pocas koncertov.

"Na prvé štyri skladby sa na internete namotal celkom slušný pocet ludí, a pritom sme nášmu EP nerobili žiadne promo. Priznám sa, že sme zvedaví na ohlasy, ked vyjde celý album. Zatial ludia pocas koncertov reagujú na skladby pozitívne a myslím si, že ked budú mat v ruke album, posunieme sa spolu o krok dalej," zdôraznil J. Spišák.

Skúsia to cez internetové rádiá

Ani po vydaní albumu sa nechystajú krácat cestou štandardného komercného promo. Svoju hudbu nechcú ludom tvrdohlavo vtlácat do pamäti, ale ponúknu im alternatívu, pre ktorú sa budú môct slobodne rozhodnút.

"Povedzme si na rovinu, že do slovenských rádií, ktoré v 98 percentách hrajú mainstream, sa nezmestíme, pretože my mainstream urcite nie sme. Skúsime však oslovit internetové rádiá a nasadit naše skladby do jukeboxov. Singel zaužívaným spôsobom vyberat a nasadzovat nebudeme. Necháme to na ludí, nech si každý nájde vlastnú skladbu prirodzenou cestou. Z prvých štyroch piesní sa najviac vyprofilovala Stratená modlitba a z nových skladieb sa ukazujú dalšie dve, ktoré by sa mohli stat kvázi singlom," uviedol J. Spišák.

Nevyhýbajú sa háklivým témam

Harem Heroes vystupujú aj zo zaužívaných textárskych štruktúr. J. Spišák ako textár prekracuje štandardné matrice, vdaka comu v skladbách vysiela zretelne identifikovatelnú dávku impulzov. Spevákovi "Hrdinov háremu" je však univerzálnost vlastná, pretože pôsobí vo viacerých projektoch a okrem gitary vyštudoval aj hru na violoncele.

"Pre mna bolo vždy prirodzené písat texty v slovencine aj v anglictine, lebo obidva jazyky sú mi textársky blízke. Nemyslím si, že dnes je pre slovenského fanúšika problémom anglický text. Nevyhýbame sa ani témam, o ktorých iní radšej mlcia alebo sa tvária, že pre nich neexistujú. Nech už je text o pedofílii medzi knazmi, drogových závislostiach alebo len o obycajnej nevere, vždy je najdôležitejšia hudba." dodal J. Spišák.
- Korzar


Discography

Harem Heroes - 2010

Photos

Bio

Kapela vznikla niekedy v druhej polovici roku 2008, ked sa k trom clenom Trebišovskej kapely Mausoleum (Tomáš Benetín – basgitara, Milan Porhincák – gitara, Rudolf Süc – bicie) pridal Ján Spišák – spevák a zároven gitarista košickej formácie Dilemma. Kapela sa následne premenovala na Harem Heroes.

„Chceli sme, aby sa spev stal dalším nástrojom v kapele, aby to celé doplnal a obohacoval, nevycnieval však a správne podtrhol posolstvo našej hudby. Rýchlo sme pochopili, že Janko vie presne co chceme a ako to dosiahnut. Cítil energiu, ktorá sršala z našich inštrumentálnych skladieb a zbadal v nás potenciál a odhodlanie. S chutou sme sa pustili do hrania a prerábania aranžmánov a snažili sa nájst jeden druhého. Po chvíli nám všetkým zacala prúdit v žilách plnohodnotná metalová krv.“ objasnuje basgitarista Tomáš Benetín.

Po niekolkých skúškach a koncertoch nahrávajú Harem Heroes svoje prvé EP v košickom štúdiu Klakson a hlavne koncertujú. Nekompromisne tak dávajú najavo, že s nimi na poli tvrdej gitarovej hudby treba rátat.

V priebehu roka 2009 odohrali zhruba dvadsat koncertov, ktorými si postupne získali fanúšikov nie len na domácej, trebišovskej scéne, ale aj mimo nej.

Tomáš Benetín: „Dúfali sme, že sa ludom budú naše skladby pácit, no ani sme necakali, že až takto. Koncerty zacalo navštevovat stále viac ludí, ktorí si našu hudbu zacali vyhladávat. Doslova sledovali naše kroky. Takýchto fanúšikov by som prial každému umelcovi. Naozaj sme všetkým ludom, ktorí nás podporujú akoukolvek formou, velmi vdacní.“

Zaciatkom roka 2010 utlmili „Hrdinovia Háremu“ svoje koncertné aktivity a stiahli sa do prítmia svojej skúšobne, pripravujúc sa na nahrávanie debutového albumu. Jeho nahrávanie zrealizovali pocas jarných mesiacov opät v osvedcenom štúdiu Klaksón. Nahrávanie vystriedal mastering zvuku a finalizácia sa natiahla až do augusta 2010. Na svetlo sveta sa eponymný debutový album rockmetalových Harem Heroes dostal až v decemberi 2010. Už teraz sa chalani pripravujú na množstvo koncertov, ktoré by chceli v rámci promo aktivít stihnút.