Harem Heroes

Harem Heroes

BandRockMetal

Hudobná skupina Harem Heroes stihla absolvovat, za pomerne krátky cas svojej existencie, niekolko desiatok živých vystúpení. Pocas nich si svojim originálnym hudobným prejavom zabezpecila stabilnú a neustále sa rozvíjajúcu základnu fanúšikov. V roku 2010 vydali Harem Heroes svoje debutový album v belgickom vydavatelstve Tibidabo Records. Na pódiu chlapci jednoznacne dokazujú, že sú ojedinelým zjavom na poli slovenskej rock/metalovej hudobnej scény.

Aktuálne informácie o kapele Harem Heroes ná

Biography

Kapela vznikla niekedy v druhej polovici roku 2008, ked sa k trom clenom Trebišovskej kapely Mausoleum (Tomáš Benetín – basgitara, Milan Porhincák – gitara, Rudolf Süc – bicie) pridal Ján Spišák – spevák a zároven gitarista košickej formácie Dilemma. Kapela sa následne premenovala na Harem Heroes.

„Chceli sme, aby sa spev stal dalším nástrojom v kapele, aby to celé doplnal a obohacoval, nevycnieval však a správne podtrhol posolstvo našej hudby. Rýchlo sme pochopili, že Janko vie presne co chceme a ako to dosiahnut. Cítil energiu, ktorá sršala z našich inštrumentálnych skladieb a zbadal v nás potenciál a odhodlanie. S chutou sme sa pustili do hrania a prerábania aranžmánov a snažili sa nájst jeden druhého. Po chvíli nám všetkým zacala prúdit v žilách plnohodnotná metalová krv.“ objasnuje basgitarista Tomáš Benetín.

Po niekolkých skúškach a koncertoch nahrávajú Harem Heroes svoje prvé EP v košickom štúdiu Klakson a hlavne koncertujú. Nekompromisne tak dávajú najavo, že s nimi na poli tvrdej gitarovej hudby treba rátat.

V priebehu roka 2009 odohrali zhruba dvadsat koncertov, ktorými si postupne získali fanúšikov nie len na domácej, trebišovskej scéne, ale aj mimo nej.

Tomáš Benetín: „Dúfali sme, že sa ludom budú naše skladby pácit, no ani sme necakali, že až takto. Koncerty zacalo navštevovat stále viac ludí, ktorí si našu hudbu zacali vyhladávat. Doslova sledovali naše kroky. Takýchto fanúšikov by som prial každému umelcovi. Naozaj sme všetkým ludom, ktorí nás podporujú akoukolvek formou, velmi vdacní.“

Zaciatkom roka 2010 utlmili „Hrdinovia Háremu“ svoje koncertné aktivity a stiahli sa do prítmia svojej skúšobne, pripravujúc sa na nahrávanie debutového albumu. Jeho nahrávanie zrealizovali pocas jarných mesiacov opät v osvedcenom štúdiu Klaksón. Nahrávanie vystriedal mastering zvuku a finalizácia sa natiahla až do augusta 2010. Na svetlo sveta sa eponymný debutový album rockmetalových Harem Heroes dostal až v decemberi 2010. Už teraz sa chalani pripravujú na množstvo koncertov, ktoré by chceli v rámci promo aktivít stihnút.

Lyrics

Rust to Dust

Written By: Ján Spišák (Harem Heroes)

Rollin and roll
in the rust to dust
down in the fire hole

Rollin and rollin
the trust of rust
in every dirty hole

Teaching black/white visions
in the schools for coloured kids – in every dirty hole

Complicate simplicity
of beauty human need
- in every dirty hole

It’s hard to describe feelings
of the millions out there
the lights of night make all
the faces look a bit the same

It’s easier to turn them off
than live in fuckin shame.

V ríši skla je tma

Written By: Ján Spišák (Harem Heroes)

V ríši skla je tma
tien prekrocí “Sun”
už pokrýva ta pokrytcova dlan
neunikneš

Len pohlad do zrkadla
Ti môže vrátit tvár
duša pod kožou zvädla
nikto ju nepozná

V ríši skla je tma
neprijatelné je cosi prežívat
už prebíja sa pohodlnost k nám
všetkému veríš

Doba nie je zlá
Len generácia je ospalá

Discography

Harem Heroes - 2010