Janais
Gig Seeker Pro

Janais

| SELF

| SELF
Band Pop Alternative

Calendar

This band has not uploaded any videos
This band has not uploaded any videos

Music

Press


"Spevácka Janais: Tvorím, ked dcérka spí!"

Vdaka Eurovízii sme v roku 2009 spoznali talentovanú spevácku Janais. Jej song Taram ta rej sa prepracoval až do finále pesnickovej sútaže a zaznamenal velký úspech. Výsledkom bol debutový album Svetaboj.

Janais sa však krátko po jeho vydaní stala mamou.

Na svet priviedla dcéru Nelu a tak spevácku kariéru vystriedali mamickovské povinnosti. Naštastie Janais spev nikdy úplne nezavesila na klinec. Dôkazom toho je nový singel Privela dní, ktorý je prvou lastovickou z jej druhého albumu. Na svete by mal byt v druhej polovici roka 2012.

Asi rok po narodení dcérky som si sadla za klavír s cielom tvorit. Nelka zacala konecne cez obed dobre spinkat a tak som si akosi zvykla využit túto pauzu na tvorenie. Už som to potrebovala. V priebehu pár mesiacov som napísala asi 10 piesní,”

zaspomínala si Janais, ktorá je autorkou novej skladby Privela dní po hudobnej aj textovej stránke. - Najmama.sk


"Spevácka Janais je spät s novým singlom Privela dní"

Slovenská spevácka Janais sa zviditelnila v národných kolách televíznej speváckej sútaže Eurovision Song Contest ci na Košickom zlatom poklade. Po týchto úspechoch vydala svoj debutový album Svetaboj (2009). Onedlho nato však porodila dcérku a hudobná kariéra išla na istý cas do úzadia. Teraz sa hlási o slovo s novým singlom Privela dní, ktorý predznamenáva pripravovaný druhý album. - Hudba.sk


"Spevácka z Eurovízie sa vracia po materskej dovolenke"

Nebyt Eurovízie, Slovensko by sa nedozvedelo o talentovanej spevácke Janais. Po úspechu songu Taram ta rej, s ktorým sa dostala až do finále Eurovision Song Contest 2009, vydala ešte v tom istom roku debutový album Svetaboj.

Krátko na to sa stala mamou dcérky Nely a spevácku kariéru vystriedali mamickovské povinnosti. No Janais spev nikdy úplne nezavesila na klinec, coho dôkazom je jej aktuálny singel Privela dní, ktorý je prvou lastovickou z druhého albumu. Na svete by mal byt v druhej polovici roka 2012.

„Asi rok po narodení dcérky som si sadla za klavír s cielom tvorit. Nelka zacala konecne cez obed dobre spinkat a tak som si zvykla využit túto pauzu na tvorenie. Už som to potrebovala. V priebehu pár mesiacov som napísala asi 10 piesní,” spomína si Janais.

Autorkou nového singla Privela dní je samotná spevácka a v porovnaní s inými skladbami vznikal o cosi dlhší cas. Text vyjadruje pocity Janais pocas materskej dovolenky. „Je to výpoved duše hudobnícky uväznenej v každodennom stereotype. Myslím si, že tak sa cíti mnoho ludí, nielen mamicky na materskej dovolenke. Napriek tomu som sa snažila, aby z piesne sálala pozitívna energia a nádej,“ dodáva spevácka.

Pripravovaný druhý album Janais ponúkne žánrovú aj jazykovú pestrost. Budú na nom piesne v slovencine, v anglictine a aj vo francúzštine. Chutovkou bude dueto s Martinom Husovským zo skupiny Komajota. - Pluska.sk


Discography

2009 LP: Svetaboj
2011 EP: Privela dní

Photos

Bio

Janais is a Slovak pop singer-songwriter from Prešov, Slovakia singing in Slovak, English and French language.
As a teenager started writing her own songs and recorded few of them but all remained unreleased.

In 2009, she released her first studio album called SVETABOJ, which included her single Taram ta rej, known from Slovak national final of Eurovision Song Contest 2009.
The song has subsequently appeared in TV commercials as the accompanying song for a food product.
In December 2011, Janais released the first single Privela dní of her second album, which is being prepared these days.

She participated in many musical and film festivals in Bratislava, e.g. International film festival in Bratislava, Orange music summer festival in Ružiná, International Francophone Film Festival in Bratislava ect.
Besides pop music, she composes typical French chansons a la Edith Piaf .
She performs with her band at music clubs and cafés all over Slovakia.

---

Janais je slovenská skladatelka a interprétka spievajúca okrem slovenciny aj v anglictine a francúzštine. Jej charakteristický pop s prvkami šansónu a world music si získava posluchácov všetkých vekových kategórií. Do širšieho povedomia sa dostala najmä vdaka Eurovision Song Contest 2009, kde sa aj s kapelou prebojovala do národného finálového kola s piesnou Taram ta rej. V tom istom roku vydala svoj debutový album s názvom SVETABOJ s 13 autorskými piesnami. Okrem koncertovania so stálou kapelou pripravuje v súcasnosti svoj druhý album, na ktorom okrem piesní spievaných po slovensky a anglicky zaznejú aj jej famózne autorské piesne vo francúzštine.

Doménou Janais je francúzština.
Piesne svetoznámych šansoniérov ako sú Edith Piaf, Yves Montand, Mireille Mathieu, ci Nana Mouskouri spieva s jemnostou i silou no zároven s nesmiernou lahkostou. Spevácka vyštudovala francúzsky jazyk na Univerzite Komenského v Bratislave a na Univerzite Michel de Montaigne v Bordeaux, FR.