Kikina b

Kikina b

 Prague, Hlavní Mesto Praha, CZE
BandJazzRock

Peticlenná kapela vznikla na jare roku 2010 v Praze. Zameruje se výhradne na vlastní tvorbu, která se žánrove pohybuje mezi groovem, elektro a jazzem. Toto by se dalo považovat za fusion, tedy spojování a kombinování žánru, ovšem fusion v moderním pojetí, tedy v kombinování soucasných hudebních žánru.

Biography

Kristýna Bártová (*1987)

klavír, klávesové nástroje

Vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zamerením. V soucasne dobe studuje Konzervator Jaroslava Ježka a pusobí jako pedagog na ZUŠ Ratiborická Praha 9. Dále pusobí v kapelách Mousse aux Chocolat, Martina & Kristýna Bártovi, Only Four, Orchestr Václava Hybše, Golden bigband Prague.

Vlivy: George Duke, Marcus Müller, Chick Corea Electric Band, Brecker Brothers, Weather Report, Kirk Franklin, Jeff Lorber, Victor Wooten a další.

TomᚠFuchs (*1987)

elektrická kytara

Studuje Konzervator Jaroslava Ježka a VOŠ Jaroslava Ježka. Pusobí v kapelách Cosmic People, Pavel Ryba and the fishman, Golden bigband Prague, spolupracuje s Ewou Farnou.

Vlivy: Greg Howe, Sting, The Police, C. Debussy, Steve Wai, Scott Henderson.

Zbynek Polívka (*1986)

tenor saxofon

Vystudoval Konzervator Jaroslava Ježka, VOŠ Jaroslava Ježka a nyní je studentem JAMU v Brne. Pusobí v kapelách Pitch Bender, TOP dream company, Green Smatroll.

Vlivy: John Coltrane, Chriss Potter, Michael Brecker, Jimi Hendrix.

Matej Havlícek (*1984)

basová kytara

Vystudoval VOŠ Jaroslava Ježka a pusobí jako pedagog na ZUŠ Ceský Brod a v Jam Institutu v Praze. Pusobí v kapelách Fast Food Orchestra, Big Band Felixe Slovácka, Final Vision, Bug´n´dub, Pitch Bender.

Vlivy: Gary Willis, Miles Davis, Mark Ronson, Pino Paladino, Mad Profesor, James Brown, Red hot chilli pepers.

Martin Linhart (*1989)

bicí

Vystudoval Konzervator Jaroslava Ježka a nyní je studentem VOŠ Jaroslava Ježka. Pusobí v kapelách Fast Food Orchestra, Cosmic People, Pavel Ryba and the fishman, Betty Lee Quartet, Big Band Felixe Slovácka.

Vlivy: TomᚠFuchs, Dennis Chambers, Poogie Bell.

Discography

EP Dirty Sanchez
1. The arogant male, 2. Pedestrian, 3. Nabukodonozor, 4. Dirty Sanchez