NEDELNI LIDE
Gig Seeker Pro

NEDELNI LIDE

Prague, Hlavní Mesto Praha, Czech Republic | INDIE

Prague, Hlavní Mesto Praha, Czech Republic | INDIE
Band Alternative Rock

Calendar

This band hasn't logged any future gigs

Jul
13
NEDELNI LIDE @ Colours of Ostrava Festival

Ostrava, None, Czech Republic

Ostrava, None, Czech Republic

Music

Press


viz. review URL - HIS VOICE


viz. review URL - Magazín UNI c. 8/2008


viz. review URL - Alex Švamberk - UNI magazín


"...Nedelní lidé: Polaskaki (Polí 5)
http://bandzone.cz/nedelnilide

Zapomente na reci o objevech a nadejích - Nedelní lidé jsou už delší dobu jistotou tuzemské alternativní scény, jedním z nevelké množiny jmen, která se objevila v posledním desetiletí, která skutecne k hudbe pristupuje s alternativním gruntem, a která zároven jen nekopíruje letité ikony typu UJD nebo Psí vojáci. Polaskaki je za sedm let existence jejich už tretím albem a jasne dokazuje, že se zas kapela posunula o kousek dál.

V divnostech si skupina libuje.Album s podivuhodným názvem (ostatne jeho predchudce se jmenoval Hneteteto) je ukryto v až nezvykle clenitém a na všechny strany rozkládacím digipacku, ozdobeném nápaditými maluvkami, a hned od pocátku posluchace nešetrí. Nad agresivní, místy až hard-rockove nabroušenou kytarou proplouvají nejruznejší nekonkrétní, industriálním odérem nacichlé zvuky, a zpev "nadoraz" dává tušit, že tahle kapela svou tvorbu nebere ani jen jako vlastní relax, ani jako cosi "aby se posluchaci bavili". A i když použité hudební postupy nejsou nicím novým, stejne jako dríve platí to, že jejich vzájemným kombinováním, prevracením i preskakováním mezi nimi vzniká hybný a svébytný tvar. Zdarilá recyklace.

Podobne nervní a energické jsou i texty (mimochodem zpev je výborne nahraný jako soucást celku a postrádá onu castou manýru ceských zvukaru, kterí se posluchacum snaží vnutit myšlenku, že zpev muže být hlasitejší než všechny rockové nástroje), V klidných polohách nabízejí až prekvapive poetické obraty, v tech naopak hysterických si nezadají s novovlnným manýrismem - napríklad Od vecí dál zní jak spolecný jam starého Nahoru po schodišti dolu bandu se starým Pražským výberem.

Nedelní nebo Neklidní?Nejvetší devizou Nedelních lidí jsou koncerty, protože jednotliví clenové jsou nejen zrucní instrumentalisté, ale své clenité skladby náležite dokáží na pódiu i "prodat". Na nové desce ovšem dokazují, že se jim v konfrontaci s minulými nahrávkami stále lépe darí sílu své tvorby dostat i do studeného záznamu. Polaskaki je albem, které sotva nadchne milovníky nových trendu, ale pro všechny, které baví spojování souvislostí, kterí se nechají rádi prekvapit, a baví je v hudbe názor, znamená víc než výživnou porci...." - tyden.cz


Discography

Nedelni lide (2005)
Hneteteto (2008)
Pusto / nlive (2011)
Polaskaki (2011)

Photos

Bio

Nedelni lide (The Sunday people), were formed in 2004 in Prague. At the beginning they had operated mostly between Brno and Prague but stepwise the action range extended. Since that time Nedelni lide have played on many festivals in the Czech republic (Boskovice 2011, Babi leto 2007, Festival národu Podyjí Mikulov 2010, Freeze Fest 2009, Krakor (05, 06, 07, 09, 2011), Kubafest 2010 etc.), they also took part in Unijazz parade Alternativa 2006 and with pleasure they accepted an invitations to Budapest, Debrecen, Szentendre or Wurzen and Leipzig.

In 2005 they released, still as quartet, their eponymous debut. Shortly after new bass-guitarist came and the make-up of band was also extended with a trombone.
In 2008, in cooperation with label „Ears&Wind records“, Nedelni lide released album „Hneteteto“, which has been positively accepted in reviews.

In 2011 they released a collection of live recordings "Pusto / nlivé" and their third studio album "Polaskaki" (label Poli5), which has been also well accepted by critics.