Kubo Ursiny & Provisorium

Kubo Ursiny & Provisorium

BandRock

Provisorium, skupina Deža Ursinyho, momentálne zažíva reinkarnáciu. Dežov syn Kubo, skladatel a spevák, sa totiž rozhodol oživit otcov odkaz a obnovil jeho „znacku“.
Výsledok znie velmi autenticky. Prispieva k tomu Kubov spev, nezapierajúci gény, aj výkony skupiny.

Biography

Provisorium, skupina Deža Ursinyho, momentálne zažíva reinkarnáciu. Dežov syn Kubo, sám zaujímavý skladatel a spevák, sa totiž rozhodol oživit otcov odkaz a obnovil jeho „znacku“.

Výsledok znie velmi autenticky. Prispieva k tomu Kubov spev, nezapierajúci gény, aj výkony skupiny. Tú tvorí šest vynikajúcich hudobníkov: klávesista Valér Miko, gitaristi Juraj Turanský a Peter Vavro, basgitarista Roman Mezei, bubeník Jozef Krupa a saxofonista a flautista Marian Jaslovský – ten je druhým spojovníkom medzi otcom a synom, pretože s Dežom za jeho života hral a po jeho smrti o nom napísal úspešnú monografiu Pevniny a vrchy (1997). Mimochodom, tretím priesecníkom je gitara Gibson The Paul, ktorá patrila Dežovi a ktorá sa po jeho smrti oklukou cez Bulharsko dostala spät ku Kubovi. Momentálne na nej hrá Juraj Turanský.

Po takmer dvadsiatich rokoch budeme môct pocut hudbu z albumov Ten istý tanec (1992), Príbeh (1994) a niekolko starostlivo vybraných starších piesní. To je príležitost, ktorú treba využit.

http://kuboursiny.weebly.com
http://facebook.com/kuboursiny.provisorium

Video vizitka:
http://youtu.be/wkOQAZp0vyA

Live in Zvolen (Vikend atraktivneho divadla)> http://www.youtube.com/user/JakubUrsiny