Sarit Barkan
Gig Seeker Pro

Sarit Barkan

Ramat HaSharon, Tel Aviv, Israel | Established. Jan 01, 2014 | INDIE

Ramat HaSharon, Tel Aviv, Israel | INDIE
Established on Jan, 2014
Solo Alternative Indie

Calendar

Music

Press


"Music review on Haaretz Culture Section by Ben Shalev"

שרית ברקן - Voodoo

״והנה, לעומת זאת, שיר של זמרת עצמאית שמותיר סימן. זמרות האינדי שלנו לא חוששות להביע כעס, תסכול ואף דחפים אלימים ביחס לגברים, אבל על פי רוב המוזיקה שלהן חסרה את הלהט והנשכנות שמתחייבים בשירים מהסוג הזה, וגם את המוזיקליות שמתחייבת בשיר מכל סוג שהוא. "וודו" של שרית ברקן בולט על הרקע הזה. יש להט, יש נשכנות מסוימת, יש מוזיקליות בשפע, יש התפתחות מעניינת במעבר בין הבית לפזמון ובתוך הפזמון עצמו, שמגיע לשיא כשברקן מטפסת אל חלונו של הבחור לצלילי חמישה אקורדים חותכים ורועשים. האם אלה חמשת השלבים בסולם שבו היא עולה? חמשת כדורי האקדח שהיא יורה בבחור? חמש הסיכות שהיא נועצת בבובת הוודו שלו? עם עוד קצת ארס וכוח דחיפה בקולה של ברקן זה היה יכול להיות שיר נפלא, אבל גם כך זה הסינגל הכי מרנין שיצא השבוע.״


בן שלו,
​ ​עיתון הארץ​, מוסף גלריה, 31.8.14 - Haaretz


"Sarit Barkan- How to Composse a Misician"

אי.פי. הבכורה של שרית ברקן מבטיח עתיד ורוד ליוצרת שמגיעה מתחום המוסיקה הקלאסית ומציג יצירה רגשית מאד שמזמינה את המאזין לחוויה מוסיקלית וטקסטואלית מאתגרת ועמוקה.
המיתרים של יונתן קרן,אבנר קלמר,דניאל טנצ'לסון ועירא גבעול מהווים חוט שדרה דקיק ורועד שפותח את האי.פי של שרית ברקן בשיר Cleanשעוסק בשבריריות של היוצרת הצעירה מול האתגר של החשיפה לקהל ולעולם עם חומרים אישיים ורגשיים וההמתנה מורטת העצבים לתגובה ולתשובה במקביל להתמודדות עם חוויות אישיות שדורשות תשובות משלהן.
המפיק אורי וינוקור מיטיב להנחות את ברקן במעבר בין סגנונות שאינו פוגם או מפחית אלא דווקא מבליט את הקול הלא שגרתי וההגשה התאטרלית . כך גם בנגיעות הרוק בVoodoo עם הגיטרה הרועדת של יואב רוזנטל שמיטיבה להעביר את הפרסונה היצירתית הבוערת על סף הנוירוטית של ברקן.
שילוב מעניין בין מקצב לא שגרתי לבין פרגמנטים פרגמנטים של מיתרים רועדים, אלקטרוניקה מתכתית ושירה מרחפת מרכיבים ב Shut Your Mouth את אחת הרצועות הטובות באי.פי. ברקן נשמעת אמינה מאד ומגישה טקסט פשוט מחד אבל פתוח לפרשנות מאידך והמורכבות הדו מסלולית הזו מהנה ומאתגרת.
ברקן לא אוהבת את הקיץ. זה גורם לה להרגיש משהו מגונה. היא מגישה בשיר Summer תחושות גרוטסקיות , ליצניות של מי שיוצאת מן הכלל שאמור לאהוב את הקיץ ללא חריגים. ברקן מזמינה אותנו לצלול למצולות הים ולמצוא אותה באזור הנוחות שלה, ללא זיעה, ללא סינוור מכאיב, בהרבה הומור ובכשרון. אהבתי.
בהשראת קללתו של מרקוציו על בתי מונטגיו וקפיולט מ"רומיאו ויוליה" מגישה ברקן ב In The Morning שיר דואב ומלא רגש: בושה על שני בתינו היא שרה ומסרבת להתקפל בפני הקללה- מהי הקללה שנתנה השראה לשיר הזה לא נדע אבל אני חייב לומר שהסתקרנתי מאד. ברקן עוצמתית ושרה על מוות, על בושה,על מגפה, על הרס ורק הנגיעה בנושאים הללו מוצאת אצלי הרבה תמיכה ושבחים על בחירה לא שגרתית.
ניתן לסכם ולומר שאם ההקדמה או המבוא לדיסק השלם היא כה איכותית וייחודית הסקרנות שלי לקראת היצירה השלמה היא גדולה מאד. לא פשוט ליצור ולשרוד במחוזות האינדי ולא ניכר שברקן בנויה מהחומרים שיצעידו אותה לחיקו של המיין סטרים. אם בכל זאת יש בברקן עוד תכונות שלא התגלו ב How to Compose a Musician אשמח, מלבד להמליץ על האי.פי. המצויין, להמתין בסבלנות ובציפייה גם לאלבום שיגיע, אני מקווה, בקרוב. - Guy Tene on Biluuim.co.il


"Sarit Barkan Shut Your Mouth"

Sarit Barkan is an Israel-based singer-songwriter capable of interweaving hectic technical prowess with reserved, grandiose beauty. A degree from Tel Aviv Academy of Music and years of living in both India and New York has contributed to her colorful sound, which is showcased in exhilarating form throughout her debut EP, How To Compose a Musician. Comparisons are futile for such a unique sound, but the ambition of St. Vincent and Owen Pallett come to mind, specifically the former’s articulate and oft-theatrical delivery and the latter’s fantastic use of both creeping and sweeping orchestral beauty.

Tracks like “Summer” have a playful, idiosyncratic vibe reminiscent of Fiery Furnaces, with varying-tempo vocals that flash between caressing tropical-pop and hectic Super Mario-like anxiety. Then there are majestic, orchestral bursts of pop like “Shut Your Mouth”, a highly elaborate and melodically beautiful track that features a variety of instrumentation. The string staccatos and mellow organ contribute significantly to this gem of a track, as does the lush arrival of padded strings during the chorus. It’s a great entry to Barkan’s sound, which manages to be juggle stylistic ambition with accessible hooks.

Stream the journey that is How To Compose a Musician below, and purchase it on Bandcamp: - Mike Mineo on Obscure Sound


Discography

Still working on that hot first release.

Photos

Bio

Sarit Barkan persued a career as a classical singer
for a long time.  Got a degree in the Tel
Aviv Academy of Music. Finally, after soul searching in India and New
York she began writing music and left her classical
career.


Her debut album "How To Compose a Musician"
will be released on February 2014
in Levontin 7 Label at Tel Aviv. The album was produced
by Ori Winokur, who produced well known independent Israeli artists such as
Asaf Avidan and Amit Erez, and already achieved good reviews by major Israeli
music critics as Yoav Kutner.


The second single has entered the playlist of  Israel's most popular radio station
(Galgalaltz) for 4 weeks.


Sarit has been performing in Tel Aviv and other cities
in Israel since 2012. Including major Israeli rock festivals, TV shows and
radio shows.


On 2013 Sarit sang back up vocals to Israel's well respected and known
band Rockfour, on their Piano Festival show. She participated in Nitzan
Horesh's solo project "The Cut Out Club"..

Band Members