Sothein
Gig Seeker Pro

Sothein

Band Alternative

Calendar

This band has not uploaded any videos
This band has not uploaded any videos

Music

Press


This band has no press

Discography

Sothein2012: 1. Strach
2. Zjevení sv Jana
3. Romance pro krídlovku
4. Sothein
5. Lärm
6. Fractal No.1

Photos

Bio

Doporucujeme si precíst význam slova sothein, protože impuls k založení tohoto seskupení tkvel v tom, že se potkali lidé sdílící nadšení pro poslední rádky významu. Náš stupen letu máme v hudbe, a také by se dalo ríci, že mimo jiné by mela – a v to také doufáme – tak pusobit.

Za pozoruhodných okolností, které není vhodné rozepisovat, avšak které osobne urcite rádi sdelíme, jsme se potkali s Williamem Valeriánem, a po pár celonocních jamech (noc je povetšinou útocištem naší skupiny), se odehrál první kocert, ješte bez názvu a bubeníka Iva Sedlácka. Ten pribyl do seskupení dva mesíce pred koncertem 30.9.2011, na kterém už jako Sothein (s Vjem Jakubem Jansou) bylo odehráno v hudebne skálopevne spjatém složení

William Valerián- EWI, kaoss pads, saxofon

Ivo Sedlácek- bicí

Martin Dytko- kytara

______ VÝZNAM TOHOTO VYŽADUJE ŠIRŠÍ VYSVETLENÍ NEŽ JEN SLOVNÍKOVÉ „VYLÉCITI CLOVEKA“ CI „ZDRAVÍ“ (RECTINA). PRIBLÍŽENÍ MUŽE POSKYTNOUT PLACEBO EFEKT. VE DRUHÉ SVETOVÉ VÁLCE ZA OBROVSKÝCH NEDOSTATKU MORFIA DÁVALI PACIENTUM V PRVÉ RADE KAPSLI, KTEROU TVORIL ROZTOK VODY A CUKRU, A ONA APLIKACE MELA V POLOVINE PRÍPADU ANESTETICKÝ ÚCINEK. POSLEDNÍ VÝZKUMY RAKOVINY SE OPÍRAJÍ MIMO JINÉ I O METODU PLACEBO. MNOHÉ NAPROSTO NESMYSLNÉ METODY PROVÁDENÉ ŠARLATÁNY, KTERÍ TO DELAJÍ BUD ZIŠTNE, NEBO JSOU OPRAVDU PRESVEDCENÍ, ŽE NAPR. ALOBAL VE TVARU KRYCHLE UMÍSTEN NA CAKRU S MAGICKÝM KRYSTALEM, ZA PRONESENÍ MAGICKÝCH FORMULÍ MÁ UZDRAVUJÍCÍ ÚCINEK NA JAKOUKOLIV CHOROBU NA SVETE, JSOU DOOPRAVDY ÚCINNÉ. PSYCHOSOMATOLOGIE — PROVÁZANOST MYSLI A TELA NEHRAJE MALOU ROLI.

______ JISTÝ DRUH BÍLÝCH KRVINEK, O NEMŽ DLOUHO NEBYLO ZNÁMO, CO JEST JEHO PRVOTNÍM IMPULSEM A NA JAKÝ POPUD REAGUJE, TVORÍ OBRANNOU PRÁCI ORGANISMU NA VZRUCHOVÉ PODNETY Z MOZKU. TÍM JE DÁNO, ŽE CLOVEK, KTERÝ TRPEL NESMÍRNÝMI BOLESTMI A DOMNÍVAL SE, ŽE JE MU PODÁNO OPRAVDU MORFIUM, TAKOVOU BOLEST PREŠEL, I KDYŽ MU ŽÁDNÉ MORFIUM PODÁNO NEBYLO. TEDY JEN POKUD BOLEST OPRAVDU CÍTITI NECHTEL. MNOZÍ MOHOU JISTE NAMÍTAT, ŽE KDYŽ JE NECO BOLÍ A MYSLÍ NA TO, AT TO PREJDE, NEZABÍRÁ TO. TO JE PRAVDA, ALE K TOMUTO ÚKONU JE TREBA DUŠEVNÍ ZPUSOBILOSTI A HLAVNE CISTOTY OSOBNOSTI. NELZE TOHO DOCÍLIT OBDOBNE JEDNODUŠE, JAKO KDYŽ JE UKOJEN UŽ ZABEHLÝ POSTUP ODVEKÝCH SYNTÉZ LIDSTVA: PRICÍNA – NÁSLEDEK, LÉK – UZDRAVENÍ. OŠÁLIT SVÉ PODVEDOMÍ A VEDOMÍ NENÍ VEC JEDNODUCHÁ.

______ NEJPODSTATNEJŠÍ JE, ŽE CLOVEK CHCE DOOPRAVDY ŽÍT, NECO KONAT, NEKAM SMEROVAT, SJÍŽDET SI PERÍ ODHODLÁNÍ A VYCHUTNÁVAT SVET SE VŠÍM, CO JEN MUŽE NABÍDNOUT A CO MUŽE VZÍT, NEBO TREBA JEN ZCÁSTI, SPUSTÍ SE ONEN DRUH BÍLÝCH KRVINEK A ZACNE S VÝSTAVBOU VZORCE LÉKU. PROTO MUŽOU BÝT ÚCINNÉ I JISTÉ FORMY ŠARLATÁNSTVÍ – NE KVULI METODE LÉCBY, ALE POUZE PROTO, ŽE DÁVAJÍ MOZKU POPUD A VULI K UZDRAVENÍ. V MNOHÝCH PRÍPADECH, KTERÉ JSOU POPSÁNY A NEPRESNE OZNACOVÁNY JAKO „PUKNUTÍ SRDCE V DUSLEDKU ŽALU“, DOCHÁZÍ OPRAVDU K ÚMRTÍ, ALE Z TOHO DUVODU, ŽE CLOVEK TUTO VULI ZTRATIL, ANEBO SE SOTHEINU DOBROVOLNE VZDAL. S JASNOU MYSLÍ CHTÍT ŽÍT, SMEROVAT, PROŽÍVAT, ZANORIT SE DO VÝŠIN POZNÁNÍ CI JEN CISTE VNÍMAT - A NEJLÉPE OBOJÍ NAJEDNOU, CO NEJINTENZÍVNEJŠÍ STUPEN LETU. TO JE SOTHEIN