The Ramirez Brothers
Gig Seeker Pro

The Ramirez Brothers

Tel Aviv, Israel | Established. Jan 01, 2015 | INDIE

Tel Aviv, Israel | INDIE
Established on Jan, 2015
Band Rock Blues

Calendar

Music

Press


"שלישיית חג המולד: דביר כלב על מופע ההשקה של האחים רמירז לאלבום החדש במועדון האזור"

יש משהו כיפי בלראות על במה קבוצת אנשים שמנגנים וחיים ביחד כבר הרבה זמן. את הכימיה אי אפשר לפספס, זה נמצא שם ממש לנגד עיניך גם אם אתה לא מצליח לשים עליו את האצבע ברגע נתון. האחים רמירז מנגנים אחד עם השני כבר כעשור ומרגישים את זה מיד. הם נהנים על הבמה, נותנים את המקום אחד לשני ונשארים כדי לתמוך וללוות.
למרות שהטריו המיוחד שלהם, שמורכב מעוזי על הגיטרה, ספי על חצוצרה ושלל רעשנים וקיטקיט על התופים כבר צבר קילומטרז' של הופעות וקהל נאמן, ההופעה הרגישה אינטימית. אולי זה חלק מהתחושה שהם מעבירים כשהם על הבמה, כבר בהתחלה הקהל שעמד מקדימה התבקש להתקרב לבמה אחרי השיר הראשון. אולי העובדה שהם מתעקשים להוסיף את שם המשפחה רמירז לכל מי שהם מודים לו (הסאונדמן, המפיקה וכו') או מזמינים לבמה לשיר איתם. כך או כך הרגשתי בהופעת השקה של אלבום בכורה של להקה צעירה שעיקר הקהל מורכב מחברים שבאו לעשות כבוד ועוברי אורח מזדמנים ולא בהופעה של אחד ההרכבים הוותיקים בארץ. עד שהם מתחילים לנגן.ההופעה היא הופעת השקה. במקרה, או שלא, היא נפלה גם על ערב חג המולד. הבמה קושטה בכמה בובות סנטה ואורות צבעוניים ו-EP שירי הכריסטמס של האחים נכנס לסט ליסט אחר כבוד עם שני ביצועים כשאחד מהם בוצע עם זמרת אורחת, לילה (רמירז). אבל לא לשם כך התכנסנו ולכן אווירת החג הייתה בעיקר של חג אלבום חדש. אני חושב שאין דרך חד משמעית לתאר את המוזיקה של הרמירזים, היא כל הזמן בתנועה. משלבת מגוון סגנונות מהאמריקנה, בלוז, פאנק רוקבילי מלא אילתורים עם מסגרת כללית, אבל כזו שנמצאת ברקע כל הזמן. המון השפעה של ג'אז מורגשת בכמעט כל קטע ומכל כלי נגינה, אימפרוביזציות קטנות בתוך מהלכים ומקצבים שגורמים לכל שיר להישמע מעולה. רוב השירים הופכים באופן טבעי לג'ימג'ום מאד מצופה וטבעי, כאילו יש כמה גרסאות לשיר ובאלבום יש רק אחת מהן.
מעבר לכמה שירים מהאלבום החדש כמו Balcony איתו פתחו, "פירלו" מהסינגלים ששוחררו ועוד כמה שהם בעצם תירוץ לג'אם כמו Higgledy Piggledy, ניגן ההרכב להיטים, בעיני הקהל שבא ל"אזור" בוודאי, משני האלבומים הקודמים, בעיקר שירים שמחים ומקפיצים שגרמו לקהל לקפץ איתם.לארח אמנים אחרים בהופעות, גם בהופעות השקה, הפך להיות מנהג די קבוע בארצנו הקטנה. לפעמים כדי לעזור להופעה להיות נגישה יותר או להביא קהל שאולי לא היה מגיע לראות רק אותך. במקרה הזה כשהתארח גילי יאלו (רמירז) נדמה שהתרומה הדדית. גילי, סולנה של זבולון דאב סיסטם הוא פרפורמר אדיר שמביא איתו קסם לבמה ועכשיו יוצא לדרך עצמאית. הוא ביצע קאבר גרובי ל- Starman של בואי, שם בעצם התחיל והסתיים החלק המיינסטרימי של הערב, לאחר מכן ביצע את Sab Sam של טשניה יוהנס וסחף את הקהל איתו.ההופעה הסתיימה בהדרן שלושה שירים, למרות שאין ללהקה כל כך לאן לרדת ב"אזור", השלישיה ירדה לתוך הקהל ואז חזרה כמעט מיד כדי לבצע שלושה שירים נוספים. ההופעה הסתיימה עם Set My Soul Free מהאלבום הראשון. שיר בלוזי עם אווירה אפלה, כזו שרק החצוצרה של ספי מצליחה לחדור בעדה.

לשיתוף:
עודTwitterפייסבוק18גוגלאימייל

גם קשור
''All You Need Is Love''– דביר כלב על ההופעה של ג'יין בורדו באוזןבר
ב-"דביר כלב"
להתמסר לקצב: דביר כלב על השקת האלבום ''Let Go'' של ה-Hoodna Afrobeat Orchestra בבארבי
ב-"ביקורת הופעה"
האחים רמירז במיקס מיוחד לקולומבוס עם השירים האהובים עליהם לקראת השקת האלבום החדש
ב-"Guest tapes"
קטגוריה : דביר כלב, ביקורת הופעה
תגיות : 2015, Gili Yalo, The Ramirez Brothers, אינדי ישראלי, ביקורת הופעה, גילי יאלו, דביר כלב, דני בן ישראל, האחים רמירז
ניווט ברשומות← ציפי פישר משוחחת עם שירה ז' כרמל על חתרנות, שירה ואלבום הבכורה של הבראסרי - Columbus Magazine


Discography

The Ramirez Brothers [2009]

One Night EP [2010]

Ramirez Christmas [2011]

Who? You! [2013]

Octopus Yoga [2015]

Photos

Bio

The Ramirez Brothers are no longer a kept secret amongst the Tel Aviv musicians. Their debut album was released last January and is receiving great critical acclaim amongst music lovers in and outside of Israel.

Uzi Feinerman (Boom Pam) - guitar & vocals, Sefi Zisling (Funk'n'stein) –trumpet and Eitan Efrat – drums are "The Ramirez Brothers", a power trio that has gained many fans in the last years. The Ramirez Brothers' shows have earned a cult following.

Their music is a groovy mixture with influences ranging from Jimi Hendrix' blues, through funk and rockabilly to country music which create an old/new fresh sound. Their album was recorded analogically, reel to reel, in a garage full of antique toys in Jaffa co-produced with Uri Wertheim (The Apples).

"Sizzlin'", one of the tracks on the album, was chosen by galgalatz, one of Israel's leading radio stations, as the background for the traffic reports, receiving heavy air time.

Band Members