The Squirm
Gig Seeker Pro

The Squirm

| SELF

| SELF
Band Rock Alternative

Calendar

This band has not uploaded any videos
This band has not uploaded any videos

Music

Press


"THE SQUIRM REVIEWS & INTERVIEWS"

http://www.echoes-zine.cz/recenze/the-squirm-thru
http://beatzone.cz/clanky/recenze/1350-the-squirm--thru
http://www.criticmusic.cz/products/the-squirm-thru-2012/
http://www.abysszine.com/recenze/2012120012-the-squirm-thru/
http://www.echoes-zine.cz/recenze/the-squirm-in-a-decadent-apathy?sort=hodnoceni&page=46#hodnoceni
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1903
http://www.hudebniportal.com/clanky/68-In_A_Decadent_Apathy___THE_SQUIRM.html
http://www.abysszine.com/recenze/2010070014-the-squirm-in-a-decadent-apathy/
http://www.echoes-zine.cz/rozhovory/the-squirm-hudbu-delam-predevsim-pro-sebe-a-rozhodne-ne-s-cilem-aby-se-libila-co-nejvice-lidem
http://www.nocnascena.sk/index.php/sk/rozhovory/item/38-rozhovor-s-kapelou-the-squirm
http://www.abysszine.com/rozhovory/2010070015-the-squirm/
http://whiplashmag.net/index.php?id=3&subid=1&roz=157
http://whiplashmag.net/index.php?id=3&subid=1&roz=138
http://www.abysszine.com/rozhovory/2007120001-the-squirm/
- MUSIC MAGAZINES


Discography

Hidden Deep Inside Bitter Thoughts [2009]
In A Decadent Apathy [2010]
Thru [2012]

Photos

Bio

The Squirm:
Alesh A.D. [GUITARS - VOCALS - PROGRAMMING - BASS]
Karel Vošta [GUITAR]
Vojta Seidler [DRUMS]
Víta Kyselá [BASS]

HYPERAKTIVNÍ ULTRAŽÁNROVÝ MULTIINSTRUMENTALISTA

Persona non grata? Ani náhodou!

Multiinstrumentalista Alesh A.D., zastrešující prepestrou paletu svých hudebních nápadu pod hlavicku projektu The Squirm, je nefalšovanou renesancní osobností ceské hudební scény. Ne nadarmo se mu mnohdy ríká “ceský Trent Reznor”. Vizionár, jehož muzika borí hranice mezi jednotlivými styly, proplouvá svými písnemi napríc žánry s neuveritelnou lehkostí a grácií. Metal, rock, elektronika, ambient, drum´n´bass, ethno, to vše jsou hudební ingredience, z nichž Alesh A.D. “varí” své pokrmy s noblesou a umením šéfkuchare petihvezdickového hotelu. Kde se vlastne v rámci tuzemské hudební scény vzala persona Aleshe A.D.? Pojdme si udelat menší exkurzi do minulosti…

Vše zacalo Terrorem

Na hudební scéne se tato neprehlédnutelná osobnost zjevila v roce 1990. Tehdy to bylo v radách formace Terror ze severomoravské Studénky (svého casu snad vekovým prumerem nejmladší black - death metalová skupina v Ceské republice). Terror se pomerne brzy svou tvorbou vryli do podvedomí prívržencum tvrde kovového žánru. Bezesporu tomu napomohlo casté koncertování s metalovými démony Root a v neposlední rade byly velkým prínosem kladne hodnocené recenze demosnímku Terror “Chrám v podsvetí“ (1991 – 1992) Šeptám ta jména, Nocní príbeh, Válka blesku, Pulnocní mše, Vládce, Ve znamení rohu, Prokletí, Obrad, Smrt, Strach, Památka zesnulým, Chrám v podsvetí, “At The Nightfall“ (1993) Awakening, At The Nightfall, Symphony Of Dead Souls (instrumental), The Rot. Clánky a recenze o tomhle seskupení se tehdy objevovaly nejen v cesko-slovenských metalových fanzinech, ale dokonce i v undergroundových plátcích po celém svete. Za zmínku urcite stojí publikace na stránkách encyklopedie ceských a slovenských hard rockových - heavy metalových skupin “Ohlasy písní težkých“, kterou vydala v roce 1993 redakce hudebního casopisu Rock & Pop. V roce 1994 Terror zamíchal sestavou, címž došlo jak k radikální zmene hudebního stylu, tak i vokálního projevu a textového zamerení. O rok pozdeji Terror vyrukovali s demosnímkem “T-error“ (1995) Untitled, Rhymin´ And Timin´, Wring Your Neck, Beyond, R.E.M., Keep Away, Rhymin´ And Screawing Up (live), Side By Side. Tento demosnímek byl však posledním pocinem. Pres všechny uvedené sympatie i úspechy Terror na zacátku roku 1996 definitivne zaniká a Alesh A.D. se chytá lana hozeného brnenskou metalovou legendou Root.

Tvurcí expanze s Vybitými baterkami

Na prelomu let 1997 - 1998 nastává pro Aleshe A.D. období nespoutané hudební hyperaktivity. Navzdory hojnému koncertování s Root, stacil privést k životu seskupení Gallery Of Dead Batteries. Osud tomu chtel, že zde znovu spojil síly s bývalým kolegou z Terror, bubeníkem Radkem Šlachtou. Po té, co tato dvojice k mikrofonu angažovala Petru Krejcarovou, nic nebránilo vzniku nahrávky s velmi zajímavým názvem a ješte pozoruhodnejším obsahem. Na debutu “There´s Coming The Time Of Lunatics“ (1998) Macroskluptur, A Corpse With A Nightingale Mask, In A Park, A View Of The Sky, High Noon, In A Hospital, Incantation Amongst The Graves, Before You Begin To Live, Silence Is Spreading, Drinken Fisherman´s Fantasy, Malicious Dan), se krome zmínené trojice podílelo i nekolik hostu - Poly z brnenské kapely Insania, (krom úvodního slova na nahrávce zásobil “galerii vybitých baterek“ veškerou lyrikou ze své sbírky antibásní “Nadešel cas bláznu“). Dalším zajímavým hostem byl Petr Blackosh Hošek (Cales, ex-Root, atd.), který se na tomto pocinu zhostil nekolika kytarových partu a spoluprodukce nahrávky. K hostování byl také prizván Svata Rícný (clen pozdejších crossoverových Terror). Gallery Of Dead Batteries uskutecnili nekolik koncertu v sestave: Alesh A.D. (kytara, zpev) Radek Šlachta (bicí) Petra Krejcarová (zpev) Petr Blackosh Hošek (baskytara) a Libor Šlachta (kytara). Po nekolika vystoupeních Petra Krejcarová z kapely odchází. Alesh A.D. se tak krom kytary ujímá i mikrofonu, za bicí soupravou je Radek Šlachta a baskytary se chopil Klíma (Insania). Za krátko vzniká demonahrávka obsahující dve skladby Under, Sightless Visions (1999). Bohužel tahle sestava z casových duvodu nemela dlouhého trvání a zacátkem roku 1999 Alesh A.D. ukládá Gallery Of Dead Batteries ke spánku.

Období s Root a projekty

V rozmezí let 1996 - 1999 objíždí koncertní ceská a slovenská pódia s kapelou Root. Jak plynul cas, pocitoval Alesh A.D. cím dál vetší touhu a nutkání po nespoutané svobode. Chtel být bezvýhradne svým pánem a prezentovat svoji vlastní tvorbu. Ze sestavy Root se vytratil takrka nepozorovane v prubehu nahrávání alba “The Book“ (1999), na které zanechal svuj otisk coby autor skladeb The Birth, Remember Me, Why?. S kapelou Root také prispel na album “10 Years After…Tribute To Cliff Burton“ (1996) skladbou Fade To Black. Symbolickým dotekem se také podepsal na vedlejších projek