United Flavour
Gig Seeker Pro

United Flavour

Prague, Hlavní Mesto Praha, Czech Republic | INDIE

Prague, Hlavní Mesto Praha, Czech Republic | INDIE
Band World

Calendar

Music

Press


"Colourful cocktail from United Flavour is good!"

Multicultural band United Flavour mixed very good drink. Close your eyes and enjoy the delicious flavours of sunny Jamaica, Latin America and other parts of the world. - Koule.cz


"Fresh and Clean (Belgium)"

Salsamuffin uit Praag. Ons was dit zeskoppige Tsjechische collectief tot voor kort volledig onbekend, maar in eigen land heeft United Flavour blijkbaar al een hele reputatie opgebouwd. Die reputatie moet grotendeels te danken zijn aan het fantastische, wat aan Nelly Furtado doen denkende, stemgeluid van de Spaanse Carmen Morejon. Morejon zingt afwisselend in het Spaans, Frans en Engels en wordt vocaal bijgestaan door Gogo Jean Michel Francis ofte Djei, een naar Praag uitgeweken Ivoriaan. Wie dit schijfje zonder voorkennis te horen krijgt zal dan ook nooit aan een land uit het voormalig Oostblok denken, maar eerder aan bands als Sergent Garcia of Macaco uit de mediterrane regio tussen Toulouse en Barcelona. Deze zomer graag op een festivalpodium in mijn buurt alstublieft (voor wie niet op de zomer wil wachten is er alvast de DVD 'Live At Lucerna Music Bar' met daarop een stomend concert als voorprogramma van Gentleman uit 2006)! - www.reggae.be


"United Flavour - Unity (Czech)"

Osu stále populárnejší mezinárodní skupiny United Flavour tvorí puvodem španelská zpevacka Carmen a multiinstrumentalista Djei, rodák z Pobreží Slonoviny. Obema temto svetobežníkum nakonec - jiste k prospechu tuzemského publika - nejvíce ucarovala Praha, kde se také poprvé setkali v reggae projektu Hermakuti.


Po jeho rozpadu se obklopili dalšími cesko-slovenskými muzikanty a založili skupinu Spanish Flavour, kterou pozdeji prejmenovali na "kosmopolitneji" znející United Flavour. Za tri roky pusobení na tuzemské scéne každopádne tahle šestice skvelých muzikantu dokázala vyvolat solidní rozruch a o jejich dlouho ohlašovaném debutu se zacalo mezi zasvecenými mluvit jako o jedné z hudebních událostí letošního roku.

A jak to tedy dopadlo? Kapela hned od zacátku ukazuje, že její hlavní devízou je originální a pritom naprosto prirozene pusobící propojování nejruznejších stylu. Vedle moderne znejícího r´n´b a soulu dominuje desce predevším reggae a dancehall vtipne promíšený s prvky latinskoamerické hudby. Jednou mají navrch houpavé jamajské rytmy, podruhé zase španelský temperament a zpevné linky Carmen, která v nekterých pasážích až nápadne pripomíná projevem Nelly Furtado tak, jak ji známe z jejích prvních dvou desek.

Zaujme skvelý, pro znalce živých vystoupení kapely však možná až moc ucesaný zvuk, celkove dotažená produkce i zajímaví hosté v cele se slovenskou zpevackou Tinou nebo rapperem Henrym D. Jedinou výtku tak lze mít snad jen k celkové délce alba, které by mohlo být klidne o ctvrt hodiny kratší.

4/5 - ilegalne.cz


"Damn good reggae (Czech)"

Pred dvema lety vydali United Flavour své první EP. Parta výborných hudebníku ted natocila debutové CD "Unity". V prekladu jednota, shoda, harmonie. Vyberte si. Kombinace latina, r'n'b, hip hopu, reggae a dancehallu vás stoprocentne dostane. Jeden poslech a mají vás ve svých spárech.

Zaujal me samotný název kapely, navíc jsem na ne slyšel kolem sebe jen samou chválu, a tak jsem neodolal a pres ruzné klicky si sehnal všelijaké demáce United Flavour. Nutno podotknout, že se od svých zacátku se posunuli hodne dopredu.
Mohlo by se zdát, že reggae už nemá co nabídnout. Když si jej však vezme na paškál ceská kapela s notnou dávkou cizincu v sestave, vznikne projekt, který stojí za zmínku. V hudbe United Flavour (MySpace.com) se mísí vlivy Španelska, Pobreží Slonoviny, Jamajky ci Francie. Výsledek korení specifický ceský prístup, který u zahranicních kapel nenajdete. Ona šestice hudebníku trímá v rukou nástroje s neuveritelnou grácii a zpevacka Carmen svou mekkou anglictinou a rodnou španelštinou vytvárí magické prostredí. Takové, které se vám vryje pod kuži a ne a ne vás pustit.
Elektronika se spoustou r'n'b skecu se mísí s kytarovým reggae, to vše je prodchnuté hiphopovými vložkami. Hosté, kterí se na albu podíleli (více zde), se také stali príjemným povzbuzením celé kompilace: podtrhují obvyklou koncertní pestrost.
Texty oplývají jistou anglictinou, španelštinou a sem tam i francouzštinou. Nemám sice rád, když ceské kapely zpívají cizím jazykem, jenže United Flavour až zas tak "ceskou" kapelou nejsou. Spíše multikulturní. A základy anglictiny ci španelštiny vám bohate postací pro pochopení jejich textu. "My lovely, my honey, my life is battlefield..." Stací? Ne? Tak na desce najdete ruzných lyrických a životních sloganu spousty.
Kapela se na svém debutu dokonale vyrádila, cekání na nej stálo za to. Ona hodina a ctvrt, kterou album trvá, se na první pohled muže zdát až vražednou stopáží; vždyt dnešní CD mají kolem ctyriceti minut. Nutno ríct, že jiným to spíše pomáhá, než škodí, ale u United Flavour tomu tak není. Naštestí. Album je naplneno až po strop a jedná se skoro o dvojalbum. Deska se zkrátka vyvedla, naplní energií.

8/10 - www.musicserver.cz


"Cooked in the Czech Republic (Czech)"

V Praze pobývající formace United Flavour zpùsobila se svojí debutovou dlouhohrající deskou Unity na na¹í hudební scénì takovou malou revoluci. Styl, na který u¾ mají v¹ude jinde pevnì zakotvený výraz „urban“, toti¾ pøevedla do na¹í reality. Znamená to , ¾e United Flavour s popem míchají skoro v¹e, co jim pøijde pod ruku: reggae, dancehall, ale tøeba i R&B nebo hip hop. A samozøejmì v¹eobjímající latino. To je díky ¹panìlské krvi, co proudí v ¾ilách frontmance Carmen Morejón, zvlá¹» v Èesku originální nití, která celou desku spojuje. Mo¾ná to zní divoce, o to líp se to ale poslouchá. Krom logické ¹panìl¹tiny plynou jednotlivé skladby i v angliètinì, koøenìné roztomilým hispánským pøízvukem, a francouz¹tinì. Èe¹tinu, bránu do domácího éteru, tu nenajdete. A to je dobøe. Znìlo by to fale¹nì a podbízivì. Zato tu na vás èeká celá øada excelentních hostù: od ikony scény Henryho D pøes slovenskou R&B princeznu Tinu a¾ k duu Big Famili. Jestli United Flavour znáte, asi vás nepøekvapí nová verze jejich nejvìt¹ího hitu Revolution (poøád stejnì vynikající) nebo Que No, o to víc napnete u¹i u Sad Life, která se z elektronické nádhery zmìnila v gospelem provonìnou krásku. United Flavour to prostì ¹lape jak v rychlých, tak i pomalých polohách. A i kdy¾ to urèitì není prvotní plán, svoje si tu musí najít ka¾dý.

- Playboy 08/2007


"United Flavour EP 2005 (German)"

Vergiss Reggaeton und Bollywood-Riddims! Gegen United Flavour klingt der Mix aus Dancehall und HipHop mit wahlweise spanischen (Reggaeton) oder orientalischen (Bollywood) Einflüssen monoton und reizlos.
United Flavour - United Flavour EPUnited Flavour - United Flavour EPUnited wer? United Flavour ist eine junge, tschechische Band aus Prag, die mit einer gleichnamigen Demo-EP ihren ersten Schritt zur Veröffentlichung wagt. Die sieben Tracks darauf klingen frisch, fett und bestehen aus einer Mischung, die einem zwar immer leicht bekannt vorkommt, aber dann doch überrascht.

Die Basis sind sehr melodische HipHop- oder Dancehall-Beats mit etwas Latin-Einfluss, die vor allem von der Stimme Carmen Morehóns dominiert werden. Diese klingt leicht orientalisch ("Lorenzo & Katalina") und wechselt oft vom Englischen ins Spanische und zurück. Zwischendurch kommt mal der Rapper Bigg Dawg Henry D, der wohl das Ende der Eurodance-Epoche in den 90ern verpasst hat.

Das United Flavour so exotisch klingen und ihrem Namen alle Ehre machen, liegt vor allem an der Herkunft der Bandmitglieder. Die Sängerin Carmen studierte in Spanien Piano, Bigg Dawg Henry D kommt aus Sambia und lebt wie Carmen seit langem in Prag, der Drummer wurde in Prag geboren, der Pianist der Band hat ebenfalls in Spanien studiert und der Gitarrist und Bandgründer Djei kommt von der Elfenbeinküste und lebte in Frankreich, bevor er nach Prag umzog.

Diese Mischung führt zu einem lebhaften Stilmix, der schwer vergleichbar, aber leicht zugänglich ist. Als Einstieg ist der fröhliche Song "Nevermind" zu empfehlen, doch auch die anderen sechs Songs fallen qualitativ nicht ab und sorgen für eine halbe Stunde motivierender, tanzbarer Musik. Einziger Nachteil ist, dass die Demo-EP nur schwer erhältlich ist, doch dank des Internets kann sie auch über die Bandwebseite bestellt werden.

Robert Kneschke - www.bloom.de


Discography

2011 CD ATTITUDE (SubPub Records)
2007 CD UNITY (SubPub Records/ distr. Sony BMG)
2007 DVD LIVE AT LUCERNA MUSIC BAR (SubPub Records)
2007 CD REVOLUTION PROJECT - remixes and versions of successful single Revolution
2006 Single Revolution
2006 Single Bad Mouth
2005 EP THIS IS A DEMO

The biggest radio airplays in the Czech Republic have songs Revolution, Que No, My Way and Le petit. United Flavour's music is also played in radios in other countries: Spain, Slovakia, Columbia and others.
Four music videos were made for CD Unity:
My way feat. Baron Black and El Condorsito, Babylon, Le petit and Dreamland worker.

Photos

Bio

UNITED FLAVOUR - An eclectic band with energetic music and poignant lyrics served up by charismatic Spanish front-woman Carmen and six experienced international musicians (Ivory Coast, USA, Czech Republic, Slovakia). The second studio album ATTITUDE was released in March 2011 and features international artists such as Konshens and Ward21 from Jamaica, Ras Kuko and Bratt from Spain, Cheeba from Poland, King Kalabash and Baron Black from Martinique and many others.

The album ATTITUDE was created together by people of fourteen nationalities, which gives it real international ‘flavour‘. Tracks on the new album were produced by bass guitarist Djei and most of the songs were mixed by the experienced sound engineer, producer and bass guitarist Derek Fevrier from London, who has cooperated over the years with some legendary names of black music (Culture, Mad Professor, Dennis Brown, Twinkle Brothers and others). The final mastering was held in Real Master Studio, Senegal, where Alfa Blondy and other African stars have their albums mastered. ATTITUDE is now available on most of the main music shops such as iTunes, Amazon, Napster and many more.

United Flavour's live performance creates a driving,groove oriented athmosphere,and lead vocalist Carmen has an uncanny knack for connecting with the audience on an intimate level. Their performances have impressed scores of festivals and clubs and on several occasions the band has sold out the world famous Lucerna Music Bar in Prague. The band has seen 5 successful concert seasons,each one adding to their fan-base and popularity.

United Flavour has appeared at many summer music festivals and European reggae festivals opening for such artists as Manu Chao, Shaggy, Buju Banton, Israel Vibration, Kelis, Ward 21, Gentleman and others. United Flavour has won over the Slovakian, Polish, Spanish, Austrian, German and the Swiss music market and music lovers. Through their performance and lyrics, the band wants to convey the message that people of different nationalities, origins, faiths and beliefs can work together without problems, conflicts or violence. Moreover, they can mutually enrich each other.

In May 2008, United Flavour placed 2nd in a contest out of more than one thousand competing bands from six European countries called the ‘International Live Award‘ in Vienna, Austria. Selected songs from their debut album Unity (2007) were released on various international compilations (Riddim magazine, Europavox compilation, Sonicbids listen vol. 6, etc) and the album was listed in worldwide music electronic distributions.

In spring 2008 the new backing band project called "Flavour Band" was born. So far Flavour Band has accompanied Jamaican dancehall quartet Ward 21, reggae-dancehall duo Big Famili from Martinique, British reggae star YT, German-Egyptian reggae & hip-hop singer U Cee, Slovakian R&B singer Tina and the rapper Henry D from Zambia.

CONCERT HIGHLIGHTS:
2011:
Attitude club tour - 17 clubs in the Czech and Slovak Republic
Attitude summer tour - 20 shows in Czech, Slovakia, Hungary, Poland and Spain

2010:
Colours of Ostrava festival (CZ)
Veszprem street festival (Hungary)
Spanish tour in April - Coruna, Cordoba, Badajoz

2009:
New Years Eve on Czech TV - live at 'Noc s Andelem'
Wroclaw One Love Fest (PL) - alongside The Congos
Uprising festival (SK) - alongside Roots Manuva, The Skatalites
Reggaeland Plock (PL) - supporting Israel Vibration
Club tour 2009 - 15 clubs in CZ and SK

2008:
Semtex Culture fest (CZ) - supporting Shaggy
Ostroda fest (PL) - alongside Alborosie, Max Romeo
Wiesen Sunsplash (AT) - alongside Luciano, Michael Rose
Rock for people (CZ)
Final of International Live Award in Vienna (AT)

2007:
Club tour 2007 - 10 concerts in CZ
Trutnov open air (CZ)
Wroclaw Summer Stage fest (PL)
Mighty Sounds fest (CZ)
Live on TV - Czech TV - 'Ladi Neladi' and Slovak TV - 'Metro'

2006:
New Years Eve on Czech TV - live at 'Noc s Andelem'
Supporting Manu Chao at Rock for people (CZ)
Supporting Gentleman in Prague (CZ)
Welt musik fest (GER)
Lala im wald, Insbruck (AT)
Rainbowbeatz fest (CHE)

2005:
Live on Czech TV - 'Noc s Andelem'
Supporting Kelis in Prague (CZ)

COMPILATIONS AND CONTESTS:
2nd place in International Live Award 2008 in Vienna (AT)
The song Babylon among Top 5 songs of June by SongWriterUniverse.com
The song Babylon released on compilation 'Sonicbids listen 6'
The song Babylon in the final of 100% music songwriting contest.
The song My Way was released on 'Europavox compilation 2008'
and 'SOS Reggaeton compilation'.
The song Chill out place was released on 'Riddim compilation 2008'
Nomination for Czech Grammy in genre reggae/ska