VOSTO[C]
Gig Seeker Pro

VOSTO[C]

Band EDM

Calendar

This band has not uploaded any videos
This band has not uploaded any videos

Music

Press


"Ar sintezatoriem un mērķtiecību"

Ar sintezatoriem un mērķtiecību 2007.02.10

Sevi oficiāli prezentējusi šobrīd populārākā pašmāju sintipopa grupa Vostoc.

Vostoc

Nevienam nav jāskaidro, cik daudz Latvijas melomāniem nozīmēja un joprojām nozīmē grupa Depeche Mode. Sintipops jeb elektroniska popmūzika pieaugušajiem neiziet no modes, un to pierāda arī jaunā projekta Vostoc pirmie panākumi pašmāju mūzikas vidē.

Maza rūpnīciņa

Ja uzreiz neizdodas sazīmēt, kas tad tā tāda par grupu, tad jāatgādina par gandrīz visās radiostacijās skanošo a"la Depeche Mode stila dziesmu Pastnieks, kā arī par režisores Līgas Pipares radīto vasarīgi dzeltenpļavaino tās klipu (rādīts gan LMK, gan MTV Latvija), kurā galveno lomu tēlo Artuss Kaimiņš. Joprojām nekādas nojausmas? Zināt, jūs laikam nemaz nesekojat līdzi tam, kas notiek pašmāju popmūzikā...

Vostoc pamatā ir divi vīri – sintezatoru valdītājs un vokālists Edgars Strolis un Rinalds Zelmenis, kurš arīdzan noņemas ar sintezatoriem, kā arī ģitāru. "Radām savu mūziku divatā," stāsta Edgars. "Bet pēc tam ar to darbojas jau daudzi cilvēki, kā tādā mazā rūpnīciņā."

Pēc dziesmas mugurkaula radīšanas vislielākā loma no piesaistītajiem cilvēkiem ir producentam, kurš Vostoc gadījumā ir arī aranžētājs. "Esam izeksperimentējuši jau lielāko daļu Latvijas vadošo producentu," turpina Strolis. "Gan Gintu Stankeviču, gan Midi, gan vēl citus..."

Otrajam etapam sekojot vēl trešais, kad pašu radītās un producenta noslīpētās dziesmas tiek pielāgotas dzīvajam skanējumam. Lai arī vakardien grupa klubā Depo Vecrīgā sniedza savu pirmo koncertu, tā noteikti nebija pēdējā viņu uzstāšanās, un speciāli koncertvajadzībām pat iegādāta dārga aparatūra. "Ne dators, jo tie mēdz uzkārties," uzreiz piebilst Edgars.

Koncertos abiem galvenajiem grupas vīriem pieslēdzas arī bundzinieks Aleksejs Ļevašovs un ģitārists Edgars Ķauķis jeb Melnais no rokvienības R.A.P.

32 sagataves

Mūzikas lauciņā gan Edgars, gan Rinalds darbojas jau gadus desmit, un abi pirms tam piedalījušies citos projektos – pirmais spēlējis grupās Diwi un L.L.L., otrais – Skumju akmeņos, pēc tam jau abi kopā apvienībā Ledus...

Strolis vairāk gājis elektronikas ceļu, bet Zelmenis ilgu laiku devis priekšroku ģitārai. Tagad arī viņam intereses vairāk nosliekušās uz elektronikas pusi. Vostoc pastāv jau kopš 2004. gada, un abi smej, ka katru pavasari tiekot runāts par debijas albuma izdošanu. Tas noteikti neizpaliks, jo abiem vīriem esot jau 32 dziesmu sagataves. Koncertiem pagaidām sagatavotas kādas sešas vai septiņas. To vidū ir abi grupas radiosingli – Tu paliec un Pastnieks. Pirmais izskanējis tikai radio Fit FM, taču otrais, kā jau noskaidrojām, gandrīz visur, iekļūstot Latvijas kopējā radio topā.

Vostoc radījuši mūziku arī Regnāra Vaivara izrādei Mehāniskais apelsīns, kas vien liecina par to, ka Edgars ar Rinaldu lūkojas ne tikai pašmāju popčārtu virzienā.

Līdz kautiņam

Kā Vostoc sadzīvo ar Depeche Mode ēnu klausītāju apziņā? "Dažreiz tas ir pagodinoši, dažreiz kaitinoši," smej Edgars. "Tas ir tautas princips visu salīdzināt. Sintipopā, protams, karaļi ir Depeche Mode, tad Camouflage, De/Vision un vēl citi. Mums pašiem šai ziņā ļoti ir izteikta gaume un sanāk smelties idejas no citiem. Mēs uzturam kontaktus arī ar ne tik populārām žanra grupām gan Vācijā, gan Zviedrijā."

Strolis uzreiz uzsver to, ka Vostoc necenšas nevienu kopēt. Drīzāk otrādi. Ir bijuši gadījumi, kad viena skaņa, viens tembrs tiek meklēts visu nakti. "Nu, līdz kautiņam," viņš smejas. "Mēs nevēlamies izmantot standarta tembrus, kas ir sintezatorā."

Lielākie kautiņi notiek kinostudijā, kas ir Vostoc bāzes vieta. Šeit jāpaskaidro, ka Rinaldam uz pusēm ar Mārtiņu Burkevicu (skaņu režisoru un grupas The Hobos basģitāristu) pieder diezgan pieprasīta studija, kas izvietota turpat blakus lielaja - Kaspars Zaviļevskis


Discography

"Tu Paliec" (2005) ;
"Pastnieks" (2006. \ 50 weeks to Latvia airplay)

Photos

Bio

We are a synthpop group from Latvia (Anno 2005)